Oszustwo Bitcoinów: Policja podniosła alarm po tym jak 430,000 dolarów zostało zgwałconych przez 78 mieszkańców regionu Waterloo.

Veröffentlicht von

Ponad tuzin mieszkańców regionu Waterloo zostało przyłapanych na oszustwie Bitcoin, które zostało dokonane za pomocą bankomatów kryptokurwalutowych i fałszywych rozmów telefonicznych. W związku z tym lokalna policja została doprowadzona do wydania ostrzeżeń mieszkańcom, informując ich o sztuczkach telefonicznych.

Oszustwa Bitcoinów uderzają w mieszkańców regionu Waterloo
Region Waterloo, formalnie nazywany Regionalną Gminą Waterloo, jest średniej wielkości gminą i metropolią położoną w południowym Ontario w Kanadzie. Przez wiele miesięcy oszuści Bitcoinów kontaktowali się z mieszkańcami przez telefon, jednocześnie fałszywie udając urzędnika państwowego z Service Ontario, Canada Revenue Agency (CRA), Service Canada i innych organów ścigania.

Poprzez rozmowy telefoniczne, oszuści wywoływali strach w umysłach ofiar, żądając od nich zapłacenia pewnej kwoty pieniędzy w Bitcoin, aby uniknąć pójścia do więzienia. W jednym z przypadków, mieszkaniec regionu Waterloo został poinformowany, że jego numer ubezpieczenia społecznego lub SIN został naruszony. Niektórym innym powiedziano, że są winni albo Service Canada albo CRA.

RelatedPosts
OneCoin scam pits sibling against each other during settlement
DOJ wnosi oskarżenia przeciwko kryptoflarzom AirBit Club.
3 Południowoafrykańskie firmy kryptograficzne objęte sankcjami w USA
Pięć osób oskarżonych o rzekome prowadzenie za 20 milionów dolarów kopalni kryptońskiej Ponzi.

Region Waterloo stracił ponad 400 tys. dolarów na rzecz oszustw Bitcoin.

Po przekonaniu ofiar, że nie wywiązały się w ten czy inny sposób, oszuści Bitcoinów poproszą je o zweryfikowanie ich numeru SIN i innych informacji finansowych. Aby to zrobić, ofiary zostały poproszone o wycofanie pewnego funduszu ze swojego banku, który zamienią na Bitcoin Billionaire i wyślą je do oszustów.

Oszuści Bitcoin będzie kazać im przenieść kryptokwoty z różnych lokalizacji bankomatów Bitcoin, jak w przypadku jednej ofiary, która straciła 10.000 dolarów.

W swoim czasie, oszust ostrzegałby ich, aby nie ujawniali nikomu transakcji. W sumie policja regionu wodnego wspomniała w raporcie, że 78 mieszkańców zostało oszukanych w tym roku przez oszustwo Bitcoin 430.000 dolarów. Tymczasem 29 ofiar z całej tej liczby zostało oszukanych w zeszłym miesiącu.

Mieszkańcy zostali ostrzeżeni, że te organy rządowe i akredytowane firmy nie będą dzwonić z groźbami aresztowania, ani prosić o dane osobowe.